10. 09. 2014

Záchrany - srpen/září Německo

V posledních dvou měsících jsme zaznamenali další dvě záchrany.

Záchrany - srpen/září Německo

První událost se stala 7. srpna 2014 ve městě Pohlitz, Německo. Při přistávání tříkolky došlo ke komplikacím, takže pilot byl nucen znovu vzlétnout. Během manévru si všiml, že má poškozený podvozek. Rozhodl se tedy vzlétnout do bezpečné výšky 400 metrů a následně aktivovat záchranný systém Magnum. Jak sám pilot uvedl, přistání bylo mírné. Pilot zůstal nezraněn.

Druhá - dost kuriózní - záchrana se odehrála v neděli 7.9.2014 na německém letišti Koblenz-Winningen, kde došlo ke srážce ultralightu a větroně. Při srážce se do sebe oba letouny zaklínily. Pilot ultralightu následně aktivoval záchranný systém Magnum a ten oba letouny snesl bezpečně na zem. Dvoučlenná posádka UL i pilot větroně byli schopni z letadla sami vystoupit. Všichni tři byli následkem srážky ve vzduchu jen lehce zraněni. O velkém štěstí v neštěstí tak může hovořit především 17- ti letý pilot větroně, který by bez záchranného systému druhého letounu nekontrolovatelně narazil do země.

Záchranný systém Magnum konstruovaný na hmotnost UL letounu (475kg), tak naštěstí prokázal, že má velké rezervy. Celá nešťastná událost měla tedy šťastný konec.

 

i5038_full.jpg i5038_full_0.jpg i5038_full_1.jpg